sobota, 29 czerwca 2013

Wczorajszy mecz Polski z Argentyną.!

-Kurek sam meczu nie wygra.
-Ale poderwie i poprowadzi drużynę do zwycięstwa!

Tak mogę podsumować ten mecz.
1 set. Bartosz spisywał się na medal, atakował bezbłędnie. Zablokował przeciwnika w najważniejszym momencie seta i zapewnił już pewien punkt zaczepienia, w postaci prowadzenia 1:0.
... 2 i 3 set. Bartek złapał słaby punkt i gra w ogóle nie szła. Rezultaty? Strata punktu w tabeli (dwa przegrane sety). Kuba wszedł na boisko i na początku zachowywał się niepewnie, ale powoli, powoli... Trzeba nabrać pewności.
4 set. Idealna seria Bartka! Jak nie as, to piękna obrona naszych chłopaków i trzecia piłka do Kuby na skrzydło lub na szóstą strefę, jak dobrze wiemy, do Kurasia!
5 set. Ten set to gra głównie Bartka i Kuby! Chłopcy znakomicie się uzupełniali, a w rezultacie obronili 2 punkty!

Moim zdaniem nagrody MVP w rozgrywkach grupowych Ligi Światowej to tylko upominek i wyróżnienie. W tym spotkaniu, gdybym miała możliwość wytypowania najlepszego zawodnika, kibice w Bydgoszczy usłyszeliby następujące słowa: "Najlepszymi zawodnikami meczu zostają Bartosz Kurek i Jakub Jarosz!"
W tym meczu utwierdziłam się w przekonaniu, że każdy mechanizm musi mieć swojego lidera. Naszym jest Bartek. Dziś odpalił - wygraliśmy! On zdaje sobie z tego sprawę i stara się dać z siebie 100%, ale czasem potrzebuje troszkę czasu. Rosja troszkę nim potrząsnęła. Gratki!

Nie zapominając również o całej reszcie, bez której Kurek i Jarosz nie zebraliby tylu ciepłych słów! Michał Winiarski dziś rozegrał dobry mecz, Piotrek Nowakowski jest w stanie rozbudzania, ale gdy wybuchnie na 100% możliwości, co drugi jego atak będziemy nazywać gwoździem!
Dziękuje Łukaszowi i Fabianowi! Spisaliście się ;)
Marcinowi Możdżonkowi i Andrzejowi Wronie! Michałowi Ruciakowi i Zbyszkowi Bartmanowi! Michał, Dziku, ty również pomagałeś chłopakom!

A teraz aplaus! Ogromne słowa uznania dla Krzysztofa Ignaczaka! Jesteś mistrzem ;)


Polska - Argentyna 3:2
I. 26:24
II. 19:25
III. 19:25
IV. 25:17
V. 15:11




No to czekamy do niedzieli - 30 czerwca !!!



piątek, 21 czerwca 2013

Urodziny !

Dziś swoje 23 urodziny obchodzi młody, zdolny, wiecznie uśmiechnięty, minister obrony narodowej, najlepiej broniący po pierwszym weekendzie LŚ - Paweł Zatorski :D Ale to, że dziś ma swoje urodziny to nic, bo dzisiejszego dnia także podpisał kontrakt na dalszą współpracę z PGE Skrą Bełchatów .!!!

!!!!!!!!!!!!


sobota, 15 czerwca 2013

Jak nasi siatkarze spisują się na swoich pozycjach w Lidze Światowej?



 Najlepiej punktujący:

Zbigniew Bartman - 30 pkt. (31 miejsce)
Marcin Możdżonek - 25 pkt. (45 miejsce)
...
Najlepiej atakujący:

Michał Kubiak - 42,5% (31 miejsce)
Bartosz Kurek - 42,42% (37 miejsce)
Zbigniew Bartman - 42,19% (39 miejsce)

Najlepiej blokujący:

Marcin Możdżonek - 1.00 (6 miejsce)
Piotr Nowakowski - 0.67 (13 miejsce)

Najlepiej serwujący:

Bartosz Kurek – 0,33 (14 miejsce)
Piotr Nowakowski – 0,22 (33 miejsce)
Marcin Możdżonek – 0,22 (34 miejsce)
Michał Winiarski - 0,22 (35 miejsce)

Najlepszy broniący:

PAWEŁ ZATORSKI - (1 miejsce) !
Michał Kubiak - (8 miejsce)

Najlepiej Przyjmujący:

Paweł Zatorski - (14 miejsce)
Michał Kubiak - (30 miejsce)

Najlepiej rozgrywający:

Łukasz Żygadło - (4 miejsce)
Fabian Drzyzga - (28 miejsce)
 

K.J. = LOTOS Trefl Gdańsk

Kuba Jarosz oficjalnie zawodnikiem LOTOS Trefl Gdańsk
-Zależało mi, żeby w tym sezonie ponownie wystąpić na parkietach PlusLigi. W Gdańsku tworzy się ciekawy zespół, który z pewnością będzie w stanie powalczyć o coś więcej niż w poprzednich sezonach - powiedział Kuba po podpisaniu umowy z klubem.



I TO JEST SŁOWO ...

- Jesteśmy w ciężkim treningu, ale to nie ma znaczenia, to jest na drugim, trzecim planie. Jeśli chcemy być najlepsi, musimy ciężko trenować Biało-Czerwoni winę za dwie porażki biorą na swoje barki. Tym razem siatkarsko lepsza była Brazylia, ale to nie znaczy, że nasz zespół składa broń. Walka o turniej finałowy w Argentynie dopiero się zaczyna. Zawsze będziemy walczyć do końca - Marcin Możdżonek


Bartek Kurek, krótkie podsumowanie od Niego: - Myślę, że trzeba popracować nad wszystkim, również nad pierwszą akcją. Na pewno Brazylijczycy mają pod tym względem lepsze statystyki niż my. To tylko nam pokazuje jak długa droga przed nami. Myślę, że nie ma co załamywać rąk, tylko wziąć się do pracy.

sobota, 8 czerwca 2013