wtorek, 30 kwietnia 2013

Transfery: kolejne wieści z Rzeszowa

Jak podaje oficjalny serwis Asseco Resovii Rzeszów, z klubem żegnają się Maciej Dobrowolski i Nikola Kovacević.

Polski rozgrywający spędził w Asseco Resovii dwa sezony. Wielokrotnie potrafił odmienić wynik gry, gdy zastępował na parkiecie Lukasa Tichacka. Z kolei Serb przybył do Rzeszowa w ubiegłym roku z rosyjskiej Superligi. Chociaż Asseco Resovia jest jego siódmym klubem, dopiero tu osiągnął swój pierwszy sukces w rozgrywkach klubowych. Na razie nie wiadomo, z jakimi zespołami zwiążą się obaj zawodnicy.

W dniu dzisiejszym również potwierdziła się informacja dotycząca trenera. Radio Rzeszów potwierdziło oficjalnie, iż Andrzej Kowal w najbliższym sezonie pozostanie na dotychczasowym stanowisku.

Transfery: Nowy środkowy w Jastrzębiu


Dzień pełen transferowych informacji dotyczących Jastrzębskiego Węgla. Już wiemy, że kontrakt przedłużył Rob Bontje, a z klubu odchodzi Russell Holmes. Teraz pora na pierwsze „przyjście” do Jastrzębia.

Wraz z odejściem Russella Holmesa, pojawiła się luka wśród zawodników na pozycji środkowego. Klub właśnie podał informację o podpisaniu dwuletniego kontraktu ze słoweńskim środkowym – Alenem Pajenkiem. 27-letni siatkarz ma na swoim koncie grę w Lube Banca Marche Macerata gdzie grał przez ostatnie dwa sezony, zdobywając przy tym Mistrzostwo Włoch 2012. Ma także trzy tytuły Mistrza Słowenii oraz trzy Puchary Słowenii z lat 2008-2010 wraz z ACH Volley Bled.

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Miguel Falasca poprowadzi PGE Skrę



Miguel Falasca będzie nowym trenerem siatkarzy PGE Skry Bełchatów. Hiszpan zastąpi na tym stanowisku Jacka Nawrockiego, który odchodzi z klubu.
Falasca, który dzisiaj kończy 40 lat, przez cztery sezony był rozgrywającym PGE Skry. Z bełchatowskim zespołem zdobył trzy tytuły mistrza Polski, jedno wicemistrzostwo, trzy Puchary Polski, srebrny i brązowy medal Ligi Mistrzów oraz dwa klubowe wicemistrzostwa świata. Wcześniej odnosił też sukcesy w innych klubach – na koncie ma m.in. mistrzostwa i puchary Hiszpanii oraz medale Ligi Mistrzów. Z reprezentacją Hiszpanii zdobył mistrzostwo Europy w 2007.


 
Rok temu odszedł z PGE Skry do rosyjskiego Uralu Ufa, który będzie jego ostatnim klubem w karierze zawodniczej. Pierwszym klubem w karierze trenerskiej będzie PGE Skra.
– Miguel trafi do środowiska, które doskonale zna. Spędził w naszym klubie dużo czasu, więc i my dobrze go poznaliśmy. Był wybitnym zawodnikiem i jestem przekonany, że będzie takim samym trenerem – mówi prezes Skry Konrad Piechocki.

Drugim trenerem PGE Skry będzie Fabio Storti, który do tej pory pełnił funkcję statystyka. Klub zatrudni nowego statystyka, a w sztabie nadal będzie pracował również Daniel Lecouna, który będzie trenerem przygotowania fizycznego.

Nowy trener PGE SKRY

Bienvenido de nuevo Miguel!
Falasca nowym trenerem PGE Skry.
Szczegóły na skra.pl:
http://bit.ly/10mFDJJ
Każda duża zmiana zaczyna się od pierwszego małego kroku...dziś właśnie on ma miejsce! Życzymy nowemu trenerowi powodzenia, sukcesów i realizacji założonych celów.

niedziela, 28 kwietnia 2013

Przykra informacja

Musimy się pogodzić z wiadomością, że
Felipe Fonteles odchodzi z Zaksy...
Będzie grał dla Fenerbahce Stanbuł.
Liczymy na to, że jeszcze kiedyś wróci do nas :)
A także żegnamy dwóch zawodników Skry, mianowicie Wytze Kooistra i Dante Bonifante nie będą w przyszłym sezonie dla nas grać. I oczywiście trener Skry Jacek Nawrocki oraz Maciej Bartodziejski także nie zostaną dłużej w klubie. Jak wam pewnie wiadomo, Miguel Falasca może zastąpić p. Nawrockiego.
Cieszycie się ze zmian jakie zachodzą w polskiej siatkówce?
Moim zdaniem te o to zmiany są bez sensu ... ;(

Urodziny ...

Dzisiaj swoje urodziny obchodzi Rafał Buszek - przyjmujący Asseco Resovi.

Życzymy mu wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i szczęścia w życiu prywatnym jak i w zawodowym! ;))

piątek, 26 kwietnia 2013

Ostatni taki piątek ...

Ostatni taki Piątek! Można powiedzieć, że już dziś zaczyna się dłuuugi weekend, bo chyba wtorek i poniedziałek nie za bardzo się liczą, no chyba że ktoś zaczyna od środy wakacje.. ;D