środa, 15 maja 2013

OFICJALNIE: Wlazły wraca na atak

Mariusz Wlazły będzie podstawowym atakującym PGE Skry Bełchatów w nowym sezonie. Z klubem rozstał się Aleksandar Atanasijević, który w większości meczów w poprzednim sezonie pełnił tę funkcję, a Wlazły grał wówczas na pozycji przyjmującego.
 
29-letni Wlazły w PGE Skrze Bełchatów występuje od 2003 roku. To z jego nazwiskiem łączą się wszystkie sukcesy bełchatowskiego klubu.
 
– Cieszę się, że Mariusz zostaje, bo to niezwykle ważna postać dla naszej drużyny – mówi prezes Skry Bełchatów Konrad Piechocki. Nieoficjalnie mówiło się, że Wlazły może otrzymać atrakcyjne oferty z klubów zagranicznych. Atakujący PGE Skry uznał, że chce kontynuować karierę w Bełchatowie.
 
Z klubem rozstał się Atanasijević, który będzie kontynuował swoją karierę w lidze włoskiej. Ze względu na limit obcokrajowców w PlusLidze – jednocześnie na boisku może być trzech graczy spoza Polski – szefowie i trener PGE Skry Miguel Falasca musieli odpowiednio dobrać skład.
 
Wiadomo, że podstawowymi graczami w składzie drużyny w nowym sezonie będą najprawdopodobniej Argentyńczycy Facundo Conte i Nicolas Uriarte oraz Francuz Stephane Antiga. W tej sytuacji zatrzymanie w klubie Wlazłego jest najlepszą wiadomością z możliwych.
Zmiennikiem Mariusza w PGE Skrze będzie Maciej Muzaj, który dołączył do bełchatowskiej drużyny w trakcie poprzedniego sezonu. Jeden z najzdolniejszych polskich siatkarzy młodego pokolenia został już wykupiony przez Skrę z Gwardii Wrocław.

sobota, 11 maja 2013

"Fruń jak najwyżej, po marzenia!" [*]

Arkadiusz Gołaś, były reprezentant kraju zginął w wypadku samochodowym na austriackiej autostradzie A2 w Griffen koło Klagenfurtu 16 września 2005 roku. Razem ze swoją żoną Agnieszką jechał do Włoch, gdzie miał być zawodnikiem klubu Lube Banca Marche Macerata. Prowadzony przez żonę samochód niespodziewanie zjechał na prawo i uderzył w betonową ścianę. Gołaś zginął na miejscu, a jego żona trafiła do szpitala. 22 września 2005 został pochowany na cmentarzu parafialnym w Ostrołęce. Zginął w drodze po marzenia...

Wczoraj Arkadiusz Gołaś obchodziłby swoje 32 urodziny !!!

czwartek, 9 maja 2013

Transfery: Michał Winiarski tłumaczy, dlaczego opuścił PGE Skrę Bełchatów

Michał Winiarski opowiada, dlaczego w przyszłym sezonie nie zagra w polskiej lidze. 



Transfer przyjmującego jest nie tylko bardzo dużą stratą dla PGE Skry, ale też dla polskiej ligi. Zawodnik nie ukrywa, że przy podejmowaniu decyzji liczyła się również sfera finansowa.

"Jednym z głównych argumentów była propozycja finansowa. Poza tym chciałbym w wieku trzydziestu lat podjąć nowe wyzwanie.  Chcę się sprawdzić w najlepszej lidze na świecie."

Wiadomo już, że Fakieł Nowy Urengoj nie zagra w pucharach europejskich, jednak Winiarski przyznaje, że zespół ma inny priorytet.
"Cele są ambitne, zespół w końcu chciałby awansować do pierwszej czwórki Superligi. Oficjalnie jeszcze nie zostało potwierdzone, ale najprawdopodobniej będę grał z Valerio Vermiglio, bo mają się zamienić z Łukaszem Żygadło. Jakby nie było, będę grał z bardzo dobrym rozgrywającym."
Michał cieszy się, że będzie trenowany przez włoski sztab szkoleniowy.
"Trzecim aspektem jest to, że trenować mnie będzie znany na całym świecie szkoleniowiec (Ferdinando De Giorgi - przyp. redakcja), w związku z tym nie będę się martwić o swoje zdrowie, tak jak powinienem z rosyjskim trenerem. Treningi będą bardzo profesjonalne."
Transfery, jakie przeprowadziła do tej pory Skra zawodnik uważa za słuszne.
"To jest bardzo dobry kierunek, poza Stephanem, zespół bardzo się odmłodził, nawet będzie młody trener. Po zeszłym roku, kiedy Skra przespała i nie wykorzystała okresu transferowego, wyciągnięto wnioski. Zawodnicy, którzy zostali sprowadzeni gwarantują walkę o najwyższe cele."

Kibiców Skry może ucieszyć fakt, że w Michał bardzo ciepło wypowiada się o swoim byłym klubie.
"Zawsze będę kibicował Skrze, bo jest ona w moim sercu. Jeśli chodzi o polskie kluby, to jest mój dom. Kiedyś może jeszcze będzie dane mi zagrać w Skrze."
Podsumowując cztery lata w Bełchatowie:
"Cztery wspaniałe lata. Może ostatni rok nie był okazały, ale stworzyliśmy historię."
Michał Winiarski zdradził, jakie cele stoją przed reprezentacją.
"Trzeba wyciągać wnioski i zapominać o porażce. Pełen nadziei i zapału do pracy chcę walczyć na wszystkich frontach. Obronić tytuł Ligi Światowej i starać się o tytuł Mistrza Europy. Jeśli tylko zdrowie dopisze, to chęć wygrywania w nas jest bardzo duża."

Heyy :)

Cześć ! Przepraszam was, że tak długo nie dodawałam żadnych postów, ponieważ w niedzielę wyprawiałam urodziny... przyjechała do mnie rodzina i wgl, a w poniedziałek, wtedy kiedy miałam urodziny to przyjechała reszta gości i mój chłopak !!! Wtedy zaczęła się szkoła i po prostu z racji tego, że miałam tyle zadane nie miałam czasu, aby dodać jakiś post !! :( Więc baaaaaardzo was przepraszam !! ♥ //Angeluśśś

sobota, 4 maja 2013

Urodziny


Jak każdy fan siatkówki wie, że dzisiaj urodziny obchodzi ZBIGNIEW BARTMAN !!!
Więc z tej okazji składam mu życzenia :
  • - powodzenia w nowym klubie ,
  • - medali w reprezentacji oraz KOLEJNYM klubie ,
  • - udanego związku z Joanną ,
  •  - utworzenia własnej drużyny siatkarskiej z potomków ,
  • - pogodzenia się z Michałem Kubiakiem ,
  • - pociechy z kibiców ,
  • - więcej rozdawania autografów i zdjęć dla wspaniałych kibiców .
Wszystkiego najlepszego Zibi !! 100 LAT :)
Jeśli o czymś zapomniałam piszcie !!

piątek, 3 maja 2013

Michał Winiarski odchodzi z PGE Skry

Michał Winiarski nie będzie graczem PGE Skry w najbliższym sezonie. - To jego decyzja. Chciał odejść do innej ligi i my nie mogliśmy stawiać mu przeszkód
- mówi prezes Konrad Piechocki.


Z początkiem maja Michał Winiarski kończy więc swoją drugą w karierze przygodę z PGE Skrą. Przez ostatnie 4 lata do zdobytego w 2006 roku mistrzostwa i Pucharu Polski dorzucił dwa kolejne złote medale i jeden srebrny oraz pomógł klubowi sięgnąć dwukrotnie po Puchar Polski. Był też ważną częścią drużyny, która stawała na podium Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata.
 
- Na pewno będzie nam Michała brakować, bo tego formatu gracza brakowałoby w każdym klubie na świecie. To była jednak jego decyzja i my musimy ją uszanować. Dziękujemy Winiarowi za to wszystko, co zrobił dla PGE Skry i życzymy mu szczęścia w kolejnych sezonach. Już teraz robimy wszystko, by znaleźć na jego pozycję gracza podobnego formatu. PGE Skra wciąż będzie mocna - zapewnia Konrad Piechocki.
 

środa, 1 maja 2013

Zbyszek Bartman odszedł z Asseco Resovii :(






Zbyszek Bartman żegna się z Asseco Resovią. Jest to trzeci, po Maćku Dobrowolskim i Nikoli Kovaceviciu siatkarza, który opuścił szeregi Mistrza Polski. Zibi, Twój wkład w tegoroczny sukces jest ogromny, dzięki Ci za to!

Dla Zbyszka to był pierwszy finał PlusLigi w karierze. Poza złotym medalem z tego sezonu, Zibi ma również srebro mistrzostw Turcji z 2008 r. z zespołem Halkbank Ankara.
Największe sukcesy z reprezentacją oby jeszcze przed nim. Do tej pory, Bartman może się pochwalić złotem Mistrzostw Europy 2009 i Ligii Światowej 2012, oraz srebrnym medalem Pucharu Świata 2011.

Zibi, dziękujemy za ogromną wiarę i determinację, która pomogła nam osiągnąć wspaniały sukces w tym roku. Moim zdaniem byłeś moim (jednym z wielu) ulubieńcem w Resovii. Będe i reszta także  będą za tobą tęsknić. Do zobaczenia!